Realizacja zlecenia

Przedstawiamy wszystkie etapy realizacji zlecenia.

 1. Organizacja transportu

  Realizacja zleceń transportowych opiera się na wiedzy i doświadczeniu zdobytym przez wiele lat prowadzenia działalności. P.H.U. PLATO organizuje kompleksową obsługę transportu od załadunku, poprzez otrzymanie odpowiednich zezwoleń, pilotażu cywilnego i policyjnego w kraju jak i za granicą oraz transport morski. Przewozy ponadnormatywne są pilotowane przez przeszkolonych pracowników pojazdami do pilotażu. Naszym głównym atutem jest doradztwo klientowi w zakresie załadunku, doboru właściwego rodzaju naczepy sposobu załadunku, rodzaju zabezpieczeń ładunku oraz odpraw celnych . Wieloletnia działalność firmy pozwoliła na nawiązanie współpracy z firmami i instytucjami w kraju i za granicą. Tak rozwinięta sieć pozwala na szybką i precyzyjną realizację przewozu ładunku ponadnormatywnego.

 2. Przygotowanie ładunku

  Otrzymane zlecenia realizujemy z ogromnym zaangażowaniem. Prawidłowe zorganizowanie transportu ponadnormatywnego jest operacją o bardzo skomplikowanej procedurze. Przed organizacją takiego transportu dokonujemy niżej wymienionych czynności:

  • wyznaczenie i przygotowanie trasy,
  • wyrobienie niezbędnych zezwoleń,
  • powiadomienie odpowiednich organów (Policja, Straż Graniczna),
  • zorganizowanie pilotażu zarówno cywilnego jak i policyjnego,
  • odpowiednie zabezpieczenie towaru na naczepie.
 3. Kontrola ładunku

  Każdy z kierowców posiada telefon komórkowy, co zapewnia zarówno Państwu jak i nam, stały monitoring transportowanego ładunku, a dzięki temu rzetelną informację dla klientów. Posiadamy również w każdym samochodzie system nawigacji satelitarnej GPS, który pozwala na pełną kontrolę użytkowanych pojazdów oraz umożliwia szybkie namierzenie pozycji samochodu.

Ubezpieczenie towaru

Każdy ładunek jest objęty ubezpieczeniem.

Przedsiębiorstwo posiada ubezpieczenie OC przewoźnika w ruchu krajowym i międzynarodowym zawarte z Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń S.A.

Nasi Kierowcy

Towar powierzamy fachowcom.

Wszyscy kierowcy pracujący w naszej firmie posiadają bardzo wysokie kwalifikacje zawodowe. Potrafią w profesjonalny sposób zadbać o powierzony im ładunek tzn. jego załadunek oraz bezpieczny transport do docelowego miejsca.